anasayfa biyografi galeri basindan forum iletisim

 

 

   

Merhaba…

Bir noktadan sonra sizlerle böyle bir ortamda buluşmanın doğru olacağını düşündüm. Böylece, takdir ya da eleştirilerinizi bana doğrudan iletebileceğiniz gibi, her konudaki düşüncelerimizi birbirimizle payalaşma imkanı da bulabileceğiz...
   
Karşınızda ekranda, beyaz perdede, sahnede izlediğiniz binlerce oyuncudan biri olarak bulunuyorum. Severek yaptığım bu işin içimi burkan tarafını sizlerle paylaşmak istiyorum. Antik çağlarda devletler, halkı gerçeklerden uzaklaştırmak için oyuncuları da sürermiş alanlara; göz boyamak, kulakları yüreklerden gelen çığlıklara karşı tıkamak, yalan bir dünya yaratıp, gerçek dünyayı unutturmak için. Kendime soruyorum:  Toplumumuz Filistin, Çeçenistan, Irak, Bosna, Afganistan ve bir çok yerde olup bitenlere karşı duyarsızlaştırılmışken ve bütün komşu ülkeleri düşman olarak empoze eden, yurt içinde de mütemadiyen ‘iç tehditler’, yapay korku ve paranoyalar, gerilimler üreten, halkına düşman bir mekanizmanın kıskacındayken…sanatçılar bu kıskacı gevşetmek, yoketmek, hiç değilse varlığına dikkat çekmek için yeterince çaba harcıyorlar mı?

Doğrusu, ben de kendimi bazen sanal bir dünyanın göz boyama malzemesi, bir duyarsızlaştırma ve dezinformasyon operasyonunun unsuru gibi hissediyorum ve zaman zaman içimde itiraz eden bir ses yükseliyor. İsterdim ki bizleri izleyip eğlenirken, kurduğumuz hayali dünyalara misafir olurken gerçekleri de unutmayın…unutmayalım…birbirimize HATIRLATALIM!

Ne dersiniz, birlikte bir tartışma ve hatırlatma platformu oluşturalım mı? Burada düşüncelerinizi, duygularınızı okumak, tartışmak ve sizlerle muhabbet etmek istiyorum.
Buluşmak dileğiyle,

STaymin